Doğru hamle ve stratejiler başarıyı kaçınılmaz kılar.

E-Ticaret Danışmanlığı Nedir?

İnternet sitesi üzerinden ürün satışı yapmak veya stoksuz ürün satmak sanıldığı kadar kolay bir sektör değildir. 5 veya 6 tane soruyla bu sektöre ne kadar hazır olduğunuzu anlayabilirsiniz. Sizden ürün satın alacak müşteriler sektör fiyatlarınız hakkında sizin kadar bilgi sahibidir. Bu sebeple satışa sunulan her ürünün satılması mümkün değildir. B2C sistemi (Trendyol, Gittigidiyor, Hepsiburada) üzerinden tek tıkla yüzlerce ürünün fiyatına ulaşmak mümkün. Aynı zamanda fiyat karşılaşma siteleri ile de ürün özelliklerinin karşılaştırılması mümkün. Peki bu sistemler varken müşteri kitleniz neden sizi tercih etmeli?

Her tüketicinin belirli takıntıları ve alışkanlıkları bulunur. Alışveriş gerçekleştirirken bazı tüketiciler fiyat kısmını kriter alırken bazı tüketiciler ise kredi kartı bilgilerinin doğru firmayla paylaşma endişesine düşebilir. Bazı kitle ürünün teslim süresi konusunda endişe yaşarken bazı tüketiciler ise devamlı satın aldığı marka ile anlaşmasını kolay kolay zedelemez. Bu durumda E-Ticaret Sitenizin bir veya birden fazla unsurda başarılı olması ve devamlılığı sağlaması gerekir.

Son tüketici bir ürün veya hizmet satın alırken kendini mutlaka özel hissetmek ister. Bu kriter pazarlama stratejisidir ve müşterinizi daima özel hissettirmelisiniz. Örnekle; müşterinize mail kuponu sunarken mail sistemi üzerinde müşterinizin adı soyadı veya benzeri kişisel bilgileri ile hitap edilmesi bilgilerinin saklandığını fakat gerektiği zamanlarda ortaya çıktığını düşündürür. Özel günlerinde mailing çalışması gerçekleştirmek müşterinizin sadece alışveriş yapması için değil; sisteminizde var olduğu için değerli olduğunu hissettirir.

Sanal mağazanız hangi yönleri kuvvetli hangi yönleri kuvvetsiz bu maddeleri incelemek gerekir. Örneğin; ürün görsellerinin kalitesi iyi mi, hedef kitleniz fiyatlarınızdan memnun mu, reklam verdiğiniz veya vereceğiniz platformlar hangileri olmalıdır gibi birçok kriter e-ticaret sitesinin vizyonunu tamamlar. Hiçbir stok tutmadan satış elbette ki mümkündür. Fakat stok sistemine ayıracağınız vakit ve bütçeyi; marka bilinirliğine aktarmanız gerekir. Eğer hızlı şekilde satış gerçekleştirmek istiyorsanız bu ürünün hiçbir satıcıda olmaması ve alıcılar tarafından mutlaka talep edilmesi gerekir.

Demo Talebi

Size yukarıdaki bilgiler üzerinden ulaşacağız.
Uzun yolculuklar tek bir adımla başlar.

Proje Aşamaları

Her projeye, ilk projemiz gibi heyecan ve inançla başlıyoruz. Sizin inandığınız ve başarılı olacağınız projelerin içerisinde imzamızın olması bizim için bir gururdur.

E-Ticaret Alt Yapısı

E-Ticaret Alt Yapısı

Müşterilerinizin kullandığınız E-Ticaret Yazılımı alt yapısında herhangi noktada hata yaşamaması gerekir. Ürünü satın almak istedi fakat fatura adresi kısmı bulunmamaktadır. Bu tip eksik veya defolu bölümler; kısa vade de markayı zedelemese de uzun vadeli yatırımlarınız için geri dönüşü olmayan yollara sürükler.

Trafik Kaynağı

Trafik Kaynağı

İnternetten satış yapmakta olan bir markanın müşteri kitlesi de İnternet ortamında bulunur. Fakat İnternette satış yapmak için birden fazla kanal bulunur. En popüleri Google arama motoru üzerinden satış yapmak olsa da Google'ın birden fazla satış kanalı bulunur. Arama Ağı Reklamları, Görüntülü Arama Ağı Reklamı veya Shopping Center üzerinden satış yapabilirsiniz. Sosyal Medya üzerinden de satış gerçekleştiren E-Ticaret siteleri bulunur. Trafik kaynağı belirlenerek hedef kitleye özel pazarlama stratejileri kullanılmalıdır. Arama Ağı Reklamından gelen müşterilerden satın alma eylemi bulunanlara özel yeniden pazarlama stratejisini kullanmak bunlar arasında yer alır.

Kolay Tasarım

Kolay Tasarım

İstisnai durumlar haricinde hiçbir son tüketici bir ürünü satın almak için saatlerce beklemez. Hatta birçok alışveriş sepet kısmında bireysel düşüncelerden dolayı iptal edilebilir. Bu sebeple tasarım ve yazılımın kusursuz işlemesi ve müşterinin güvensizlik duygusunu yaratacak herhangi bir belirti olmaması gerekir. Birçok markanın "tek tıkla satın al" sloganın gerçekten gerçekleşmesi ve tek tıkla tüm imkanlara erişebilmesi gerekir.

Mükemmel Deneyim

Mükemmel Deneyim

E-Ticaret Danışmanlık talep eden markalarımız; her nasıl ki Pubox markasından başarılı bir çalışma talep ediyorsa, E-Ticaret sisteminiz üzerinde satış gerçekleştirdiğiniz son tüketicilere mükemmel alışveriş deneyimi gerçekleştirmelisiniz. Başlık başlık sunduğumuz hizmetlerimizi E-Ticaret Sisteminde uygulamalısınız. Örnekle; profesyonel ürün fotoğraflarına yer vermelisiniz. Arama motorlarında görünür olmalı ve hızlı açılan İnternet sitesine sahip olmalısınız. E-Ticaret Yazılımının tüm test ve aşamaları tamamlanmış olmalı.

İletişim Bilgileri

Mecidiyeköy, Raşit Rıza Sokağı
N:11/A, 34381 Şişli/İstanbul

Sizin için daima hazırız. (0212) 272 25 27 (0532) 367 12 96
Bizi Takip Et